SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları

 

 

SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, bili ve belgeleri tarayarak kullanıcının yoksulluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle vazifeli sistemdir. Verilerin hovarda getirilmesi ve taharri sonuçlarında ilk sırayı alması için çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler eser okunuşu hizmetlerini arama motorlarında en giysi sıralarda arsa alarak müşterilerine varmak istemektedir. İnternet kullanımın hızla artmasıyla yetişkin verilerin taharri motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. Ayrıca en yüzü sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek amacıyla seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO aşikâr terimlerle tek araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO belirli terimlere ayrılarak kontrol edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren okunuşu web sitenin dizisinde bulun kök dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları taharri motorlarında veya türlü internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında en yüzü sıraları yakalayabilmek için yakınlarında araç kelimelerin seçmesi önemlidir. menfi taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi düşüncesince kifayetli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi ve belgelerin kolayca bulunabilmesi uğruna gerekli vesile kelimelerin gösterildiği data akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını taharri sonuçlarında giyecek sıralarda gösterebilmek göre vazife almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri entelekt neşriyat haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, bağlantı gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması özgü devir sayıyor. Bu ıstılah genişlik çok bilgi sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google tarafından oluşturulan veridir. Bu bilgi henüz çok ülke, ülke sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği mühim malumat kaynağıdır. Google İnsights ile çevirgeç kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin okunuşu dublör vasıta kelimelerinin geliştirilmesi okunuşu kıyaslanması yoluna ulaşılabilir referans olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde durum alabilecek önemsiz resimlere verilen isimdir. bir hayli kullanıcılar aracılığıyla sevilen İkonlar aptal telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting vasıtasıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. yöntem çağırdığı bilgileri getirebilmek özgü Buraya göz at kuvvetli işlemciye ihtiyaç duyar. Zayıf işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları”

Leave a Reply

Gravatar