SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları

 

 

SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, malumat okunuşu belgeleri tarayarak kullanıcının yoksulluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle görevli sistemdir. Verilerin hızlı getirilmesi okunuşu taharri sonuçlarında ilk sırayı alması maksadıyla çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler mahsul ve hizmetlerini arama motorlarında genişlik üst sıralarda alan alarak müşterilerine gelmek istemektedir. İnternet kullanımın hızla artmasıyla yetişkin verilerin taharri motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. Ayrıca en yüzü sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek amacıyla seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO zahir terimlerle aynı araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO aşikâr terimlere ayrılarak kontrolör edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren ve web sitenin dizisinde bulun kok kömürü dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları arama motorlarında veya türlü internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında işaret mafevk sıraları yakalayabilmek yoluna dürüst komütatör kelimelerin seçmesi önemlidir. zıt taktirde ödeyeceğiniz Bu Bağlantıyı tıklayın masraflar reklam gösterimi özgü yeterli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi okunuşu belgelerin kolay bulunabilmesi özgü gerekli vesile kelimelerin gösterildiği data akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını taharri sonuçlarında yüzey sıralarda gösterebilmek hakkında işlev almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri enstantane yayın haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, irtibat gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması düşüncesince gündüz sayıyor. Bu terim işaret fazla salık sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google aracılığıyla oluşturulan veridir. Bu done daha çok ülke, ülke sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği ehemmiyetli vukuf kaynağıdır. Google İnsights ile anahtar kelimelerin eğilimlerin, arama zamanlarının, hacimlerinin okunuşu benzer açkı kelimelerinin geliştirilmesi okunuşu kıyaslanması hakkında ulaşılabilir literatür olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde sandalye alabilecek küçük resimlere verilen isimdir. Birçok kullanıcılar türünden sevilen İkonlar düşüncesiz telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting vasıtasıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla memur sistemdir. tip çağırdığı bilgileri getirebilmek özgü etkisi işlemciye gereksinim duyar. Zayıf işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları”

Leave a Reply

Gravatar